Ściana Mięcha

Z Terraria Wiki
(Przekierowano z Ściana Mięsa)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ściana Mięcha
Plik:Ściana Mięcha.png
Statistics
Typ Boss
Środowisko The Underworld
Typ AI Wall of Flesh Body AI
Obrażenia 50 melee
Max. Życie 8000 (10400 w Expert) (łącznie)
Obrona 12
Odporność na Knockback 100%
Łup
Coins Gold Coins
Przedmiot (Ilość) Szansa
Healing Potion.png Healing Potion (5-15 ) 100%
Pwnhammer.png Pwnhammer 100%
Breaker Blade.png Breaker Blade 16.67% (33.3 Expert)
Clockwork Assault Rifle.png Clockwork Assault Rifle 16.67% (33.3 Expert)
Laser Rifle.png Laser Rifle 16.67% (33.3 Expert)
Warrior Emblem.png Warrior Emblem 12.5% (25% Expert)
Sorcerer Emblem.png Sorcerer Emblem 12.5% (25% Expert)
Ranger Emblem.png Ranger Emblem 12.5% (25% Expert)
Summoner Emblem.png Summoner Emblem 12.5% (25% Expert)
Wall of Flesh Mask.png Wall of Flesh Mask 14.29%Desktop only.pngConsole only.png
Wall of Flesh Trophy.png Wall of Flesh Trophy 10%
Treasure Bag (Wall of Flesh).png Treasure Bag (Wall of Flesh) 100% w Expert Mode

Ściana Flaków (ang. Wall of Flesh, WOF) jest bossem ulokowanym w Piekle. po zabiciu ściany flaków włącza się Hardmode.

Wzywanie[edytuj | edytuj kod]

Aby wezwać tego bossa należy wrzucić Laleczkę Voodoo do lawy. Przewodnik musi być żywy w tym momencie, aby odnieść sukces. Przewodnik zginie, a Ściana Flaków narodzi się i natychmiast rzuci debuff "przerażony" na wszystkich graczy, który potrwa do zabicia ściany lub gdy gracz umrze.

Nadejdzie z tej strony, z której bliżej do krawędzi świata

Ataki[edytuj | edytuj kod]

Wall of Flesh ma kilka ataków. Po pierwsze, ma maleńkie usta zwane The Hungry, dołączone przez długie żyły, które poruszają się w kierunku graczy i uszkadzają ich. Jak główny korpus Wall of Flesh otrzymuje obrażenia, te usta zadają więcej obrażeń, i stają się bardziej odporne na ataki. Dlatego zaleca się, aby się nimi zająć w pierwszej kolejności. Kiedy już przeżyją wystarczająco dużo szkód, odłączą się i próbują latać do graczy. Ponadto ściana ma oczy, które będą strzelać laserami. Przy jej spadku zdrowia, lasery zwiększają szkody, prędkość i częstotliwość. Wreszcie ściana będzie pluć pijawkami z jej ust, które gonią graczy.Jeśli gracz wejdzie w Wall of Flash zostanie odepchnięty i straci wiele życia.

Próbując uciec[edytuj | edytuj kod]

Jeżeli gracz próbuje uciec z walki on fizycznie zniknie, lub jeśli starają się dostać za ścianą jakoś usta wyda język, który będzie trzymać graczy, przeciągnie je od strony przodu ust i zadać dużą ilość szkód pozostawiając gracza unieruchomionego w tym procesie. Jeżeli zbliżamy się do ściany od tyłu (zwykle przez śmierć i staranie się nadrobić zaległości do ściany, aby ją skończyć), język pojawi się tylko jeśli jesteś w rozsądnej odległości. Jeśli spróbujesz wyjść z podziemia z przerażony debuffa lub chcesz uciec od ściany przez bieganie, gracz tam umrze, z komunikatem "<PLAYER NAME> tried to escape".

Zabijając go[edytuj | edytuj kod]

Aby zniszczyć ścianę Flesh musisz zaatakować oczy lub pysk. Oni wszyscy mają ten sam licznik, więc strzelanie na każdego z trzech będzie pozbawiać całego życia. "Ściana" sama w sobie jest odporna na broń i strzelanie do samej ściany nie będzie wyczerpywało jej zdrowia. W przeciwieństwie do innych bossów, to boss nie zaginie jeśli umrzesz: pozostanie przy życiu, dopóki nie osiągnie drugi koniec mapy. Próbując przywołać go ponownie, zanim zginie po prostu zniszczy lalkę (i zabić nowego przewodnika, jeśli jeden już przyjechał).

Expert Mode[edytuj | edytuj kod]

Podobnie jak większość potworów pre-hardmode, Wall Of Flesh posiada udoskonaloe SI w trybie expert. The Hungry, które przyczepione są do ściany, odnawiają się co jakiś czas, redukując użyteczność broni typu Strzelba lub Muszkiet. Zwiększona zostaje również prędkość ruchu bossa. Im więcej obrażeń otrzymuje, tym szybciej się porusza i częściej odnawia The Hungry. Pod koniec walki szybkość ściany może równać się nawet prędkości biegu gracza z Hermesowymi Butami.

Jego prędkość i większa ofensywa sprawia, że walka będzie dłuższa niż zwykle. Zaleca się zrobienie bardzo długiej platformy, dłuższej niż w normal mode.

Po bitwie[edytuj | edytuj kod]

Kiedy Wall of Flesh ginie, zostawia jej dropy w pełni zamkniętym pudełku z cegieł demonitowych, żeby nie wpadły do lawy, choć gdyby tak było, tylko Monety i serca będą zniszczone.

Po pokonaniu tego bossa, twój świat wejdzie w hardmode i będziesz musiał stawić czoła trudniejszym wrogom. Będzie to również generować dwa ukośne pasy Hallow i Korupcja gdzieś, zwykle blisko oryginalnego punktu spawnu. Będą one stanowić V lub X. Te linie rozciągają się od piekła do góry mapy, dlatego tworzy biomy Podziemny Hallow i Podziemne Spaczenie. Latające wyspy mogą być również przekształcone. Generacja tych linii w rzeczywistości oznacza, że gracze muszą podjąć daleko szersze działania w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się biomów.

Segmenty[edytuj | edytuj kod]

Wall of Flesh Eye
Wall of Flesh Eye.png
Statistics
Typ AI Wall of Flesh Eye SI
Obrażenia 11-15 Laser (zależnie od życia)
50 mechaniczna
Max. Życie 8000 (łączny licznik)
Obrona 0
The Hungry
The Hungry.png
Statistics
Typ AI The Hungry SI
Obrażenia 30 (życie WoF 75%+)
45 (życie WoF 50%+)
60 (życie WoF 25%+)
75 (życie WoF <25%)
Max. Życie 240
Obrona 10 (życie WoF 75%+)
20 (życie WoF 50%+)
30 (życie WoF 25%+)
40 (życie WoF <25%)
The Hungry II
The Hungry II.png
Statistics
Typ AI SI Oko Demona
Obrażenia 30
Max. Życie 80
Obrona 6
Przedmiot (Ilość) Szansa
Heart.png Heart 100%


Wskazówki[edytuj | edytuj kod]

 • Wypij Water Walking Potion, Gravitation Potion i Obsidian Skin Potion, a będzie Ci łatwiej.
 • Użyj Dart Trap'ów (schemat z prawej)
  Sposób z użyciem Dart Trap
 • W Expert Mode warto zaopatrzyć się w Lightning Boots lub Mikstury Szybkości, ponieważ ściana porusza się dużo szybciej niż zwykle, a pod koniec walki może bardzo łatwo dogonić gracza.
 • Dobrą taktyką jest atakowanie Bee Gunem bądź rzucanie dużych ilości Beenade w stronę ściany. Pszczoły wypuszczane przez nie potrafią szybko pozbyć się bossa. Metoda ta jest bardzo przydatna w Expert Mode.
 • Minishark, Molten Fury bądź Phoenix Blaster są efektywnymi broniami w Normal Mode. Ich efektywność znacznie maleje w Expert Mode ze względu na odnawiające się macki z The Hungry.
 • Granaty oraz Koktajle Mołotowa są efektywne na bossa. Ich zasięg wybuchu może uszkodzić The Hungry i ścianę jednocześnie.
 • Pułapki ze Kolczastych Kul upuszczanych przez goblinów lub spadających głazów mogą zadać ścianie wysokie obrażenia.
 • Warto wykonać hellbridge, czyli most prowadzący przez całe piekło (lub jego znaczną część). Ułatwia to poruszanie się, szczególnie w Expert Mode.


History[edytuj | edytuj kod]

 • 1.3.0.1: Dropy pojawiają się w Cegłach z Crimtane jeżeli w świecie jest Crimson..
 • Wprowadzono zmiany w SI w trybie expert.
  • Dodano również specjalny przedmiot, który upuszcza w tym trybie.
 • 1.2.3: Posiada szanse na upuszczenie maski.
 • 1.2: Posiada szanse na upuszczenie trofeum..
 • 1.1: Wprowadzono.


Bossowie
 
Oko Cthulhu • Pożeracz Światów • Szkieletron