Kościany wąż

Z Terraria Wiki
(Przekierowano z Bone Serpent)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kościany wąż
Bone Serpent.pngWersja na konsole starszej generacji i Wersja na 3DS
Statystyki
Typ
Undead EnemyBurrowing Enemy
Środowisko
Typ AIRobak
Dźwięki
Bone Serpent Head
Bone Serpent Head.png
Statystyki
Typ
Enemy
Siła ataku40
Maksymalne Życie120
Punkty obrony10
Dźwięki
Bone Serpent Body
Bone Serpent Body.png
Statystyki
Typ
Enemy
Siła ataku30
Maksymalne Życie150
Punkty obrony12
Dźwięki
Bone Serpent Tail
Bone Serpent Tail.png
Statystyki
Typ
Enemy
Siła ataku20
Maksymalne Życie200
Punkty obrony18
Dźwięki

Bone Serpent (pl. Kościany wąż) jest najsilniejszym pospolitym potworem, ustępując jedynie Eater of Worlds. Używają SI robaka. Kościane węże są odporne na lawę.

Najlepszy sposób na zabicie go jest taki sam, jak na zabicie innego robaka: przy użyciu broni która może trafić kilka razy jak Blade of Grass. Każdy odcinek Bone Serpenta zawiera jeden łup. Zazwyczaj pokonuje się je niszcząc tylko jeden segment ich ciała. Używając broni, która zadaje duże obrażenia jednocześnie do kilku części węża jak Dynamite spowoduje to wypadnięcie po jednej rzeczy z każdej jego części. Powoduje to wzrost łupu z Bone Serpenta i jest doskonałą taktyką, aby znaleźć nieuchwytny Sunfury.Po uzyskaniu Sunfiry, pokonanie Bone Serpenta jest znacznie łatwiejsze, gdyż broń ta zadaje duże ilości obrażeń i uderza wiele razy.

Kiedy walczysz z Bone Serpentem dobrze jest, jeżeli posiadasz wiele mikstur, końcowe zbroje i bronie, aby móc dłużej pozostać przy życiu

Drops[edytuj | edytuj kod]

Jak z wszystkimi robakami, rzeczy wyskakują z każdego, pojedynczego segmentu. Zniszczenie kilku segmentów jednocześnie powoduje wypadnięcie wielu rzeczy.