Kościany wąż

Z Terraria Wiki
(Przekierowano z Bone Serpent)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bone Serpent
Bone Serpent.png
Statistics
Typ Undead Enemy
Burrowing Enemy
Środowisko Pieklo
Typ AI Worm
Bone Serpent Head
Bone Serpent Head.png
Statistics
Obrażenia 40
Max. Życie 120
Obrona 10
Bone Serpent Body
Bone Serpent Body.png
Statistics
Obrażenia 30
Max. Życie 150
Obrona 12
Bone Serpent Tail
Bone Serpent Tail.png
Statistics
Obrażenia 20
Max. Życie 200
Obrona 18


Bone Serpent (pl. Kościany wąż) jest najsilniejszym pospolitym potworem, ustępując jedynie Eater of Worlds. Używają SI robaka. Kościane węże są odporne na lawę.

Najlepszy sposób na zabicie go jest taki sam, jak na zabicie innego robaka: przy użyciu broni która może trafić kilka razy jak Blade of Grass. Każdy odcinek Bone Serpenta zawiera jeden łup. Zazwyczaj pokonuje się je niszcząc tylko jeden segment ich ciała. Używając broni, która zadaje duże obrażenia jednocześnie do kilku części węża jak Dynamite spowoduje to wypadnięcie po jednej rzeczy z każdej jego części. Powoduje to wzrost łupu z Bone Serpenta i jest doskonałą taktyką, aby znaleźć nieuchwytny Sunfury.Po uzyskaniu Sunfiry, pokonanie Bone Serpenta jest znacznie łatwiejsze, gdyż broń ta zadaje duże ilości obrażeń i uderza wiele razy.

Kiedy walczysz z Bone Serpentem dobrze jest, jeżeli posiadasz wiele mikstur, końcowe zbroje i bronie, aby móc dłużej pozostać przy życiu

Drops[edytuj | edytuj kod]

Jak z wszystkimi robakami, rzeczy wyskakują z każdego, pojedynczego segmentu. Zniszczenie kilku segmentów jednocześnie powoduje wypadnięcie wielu rzeczy.


Worms
 
Giant Worm • Devourer • Bone Serpent • Eater of Worlds