Mózg Cthulhu

Z Terraria Wiki
(Przekierowano z Brain of Cthulhu)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Brain of Cthulhu Pierwsza Forma
Brain of Cthulhu.png
Statystyki
Typ
Środowisko
Typ AIBrain of Cthulhu AI
Siła ataku30
Maksymalne Życie1000
Dźwięki


Brain of Cthulhu (mózg Cthulhu) to boss specyficzny dla biomu Crimson. Przypomina on latający mózg, który można przywołać poprzez zniszczenie trzech Serc Crimsonu lub używając Krwawego Kręgosłupa. Jest on Crimson'ową odmianą Eater Of Worlds, mimo że jego sposób ataku jest inny. Boss posiada dwie fazy:


Fazy[edytuj | edytuj kod]

1 Faza: Boss jest niezniszczalny i wokół niego lata około 20-30 Creeperów. Creepery orbitują wokół bossa, podczas gdy on lata nad graczem i teleportuje się w różne strony. Gracz musi zniszczyć wszystkie Creepery, aby móc zacząć walczyć z samym mózgiem. Po zniszczeniu ich, boss przechodzi w drugą fazę.

2 Faza: Boss otwiera wielką paszczę, odsłaniając swoje serce. Robi się bardziej agresywny, lecąc szybko w stronę gracza i teleportując się za jego plecami. Posiada tylko 1000 HP i jako jedyny boss nie jest odporny na odrzut.

Expert Mode[edytuj | edytuj kod]

Boss w trybie expert posiada dodatkowe umiejętności, co znacznie go utrudnia. W pierwszej fazie Creepery zachowują się bardziej agresywnie i mają szansę na zadanie graczowi losowego debuffa (Weak, Poisoned, Broken Armor, Bleeding i Confused). Mózg również może je zadać.

Podczas drugiej fazy wokół gracza pojawia się kilka lustrzanych odbić bossa. Nie atakują one, lecz służą do dezorientacji gracza. Im mniej życia boss posiada, tym bardziej widoczne stają się jego odbicia. Boss jest bardziej widoczny przez większość walki, dzięki czemu można go rozróżnić prawie do samej końcówki walki. Mimo wszystko, odbicia mogą rozpraszać graczy.


Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Mózg Cthulhu, podobnie jak oko, nawiązuje do powieści H.P. Lovecrafta pod tytułem The Call of Cthulhu. Cthulhu opisany jest jako starszy, drzemiący bóg, który po przebudzeniu zniszczy wszystkie żyjące istoty.
  • W przeciwieństwie do Pożeracza Światów, Mózg Cthulhu nie ma Hardmode'owego odpowiednika.
  • Mózg Cthulhu jest bossem z najniższą ilością HP. Jeżeli Creepery liczyłyby się jako część jego zdrowia, boss miałby razem więcej jednostek zdrowia od King Slime.