Driada

Z Terraria Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Driada
Dryad.png
Map Icon Dryad.png
Ikona na mapie
Statystyki
Typ
Środowisko
Typ AIAI Pasywnych stworzeń
Obrażenia0 (zobacz opis) [1]
Maks. zdrowia250
Obrona15
Odp. na odrzut50%
Przyznaje wzmocnienie
WzmocnienieBłogosławieństwo driadyBłogosławieństwo driady
Etykietka
wzmocnienia
Chroni cię siła natury
Czas działania2 seconds
Błogosławieństwo driady w użyciu.

Driada jest jedną z NPC o profesji handlarza, która pojawi się po spełnieniu następujących warunków:

Poza samą sprzedażą przedmiotów, Driada pełni również rolę nadzorcy stanu rozprzestrzeniania się Zepsucia/Szkarłatu oraz Bajkowej Krainy na świecie.

W Wersja na PC Wersja na PC, Wersja na konsole Wersja na konsole, i Wersja na urządzenia mobilne Wersja na urządzenia mobilne, gdy przeciwnicy zbliżą się zbytnio do Driady, ta będzie okresowo obdarzać gracza oraz pobliskich miejskim NPC wzmocnieniem w postaci Błogosławieństwa driady, która to wyświetlać się będzie w postaci liściastej bariery. Premia ta zapewnia +8 obrony graczom oraz +6 / +10 / +14 obrony miejskim NPC, zwiększoną regenerację zdrowia oraz daje graczowi (w tym miejskim NPC) Efekt kolców. Przeciwnicy w obrębie bariery z liści, co za tym idzie dobrze widoczni dla Driady otrzymają osłabienie w postaci Zguby driady, która zadaje +4 obrażeń na sekundę (plus różne wzmocnienia statystyk, pomnożone przez 1x w trybie normalnym, 1.5x w trybie eksperta lub 1.75x w Master ModeWersja na PC); minimalne obrażenia zadawane przez Zgubę driady to 4 / 6 / 7 na sekundę.


Sprzedawane przedmioty[edytuj | edytuj kod]

Uwaga: Wszystkie ceny przedmiotów można obniżyć, wyposażając się w Kartę rabatową lub Chciwy pierścień. W Wersja na PC Wersja na PC, ceny mogą być wyższe lub niższe w zależności od poziomu zadowolenia NPC.
Ekwipunek
Przedmiot Cena Dostępność

Proszek oczyszczającyProszek oczyszczający 75*75 Podczas nocy bez Krwawego Księżyca.
Plugawy proszekPlugawy proszek 100*1 Podczas Krwawego Księżyca w świecie z Zepsuciem.
Niecny proszekNiecny proszekPC, Konsole, oraz Urządenia mobilne 100*1 Podczas Krwawego Księżyca w świecie z Szkarłatem.
Nasiona trawyNasiona trawy 20*20 Podczas nocy bez Krwawego Księżyca.
Nasiona zepsuciaNasiona zepsucia 500*5 Podczas Krwawego Księżyca w świecie z Zepsuciem,
lub gdy przebywa na CmentarzWersja na PCu w świecie z Szkarłatem podczas Hardmode.
Szkarłatne nasionaSzkarłatne nasionaPC, Konsole, Konsole starszej generacji, oraz Urządenia mobilne 500*5 Podczas Krwawego Księżyca w świecie z Szkarłatem,
lub gdy przebywa na CmentarzWersja na PCu w świecie z Zepsuciem podczas Hardmode.
SłonecznikSłonecznik 5000*50 Podczas nocy bez Krwawego Księżyca.
ŻołądźŻołądź 10*10 Zawsze dostępne.
Brudna laskaBrudna laska 50000*5 PC, Konsole, oraz Urządenia mobilne
200000*20 Wersja na konsole starszej generacjiWersja na 3DS
Zawsze dostępne.
Nasienie dyniNasienie dyni 250*250 Zawsze dostępne.
Trawiasta ścianaTrawiasta ściana 10*10 Podczas nocy bez Krwawego Księżyca.
Ściana z zepsutej trawyŚciana z zepsutej trawy 250*250 Podczas Krwawego Księżyca w świecie z Zepsuciem.
Ściana z szkarłatnej trawyŚciana z szkarłatnej trawy 250*250 Podczas Krwawego Księżyca w świecie z Szkarłatem.
Kwiecista ścianaKwiecista ściana 10*10 Zawsze dostępne.
Ściana z dżungliŚciana z dżungli 10*10 W Hardmode.
Bajkowe nasionaBajkowe nasiona 2000*20 W Hardmode.
Ściana z bajkowej trawyŚciana z bajkowej trawy 250*250 W Hardmode.
Nasiona grzybiej trawyNasiona grzybiej trawy 150*150 Gdy przebywa na Polach Lśniących Grzybów.
Szata driadySzata driady 30000*3 Podczas trwania Halloween.
Przepaska driadyPrzepaska driady 30000*3 Podczas trwania Halloween.
Planterowa skrzynka dziennicyPlanterowa skrzynka dziennicyPC, Konsole, oraz Urządenia mobilne 100*1 Po pokonaniu Króla Szlamu.
Skrzynka planterowa nocnicySkrzynka planterowa nocnicyPC, Konsole, oraz Urządenia mobilne 100*1 Po pokonaniu Królowej Pszczół.
Planterowa skrzynka migotkówPlanterowa skrzynka migotkówPC, Konsole, oraz Urządenia mobilne 100*1 Po pokonaniu Oka Cthulhu.
Planterowa skrzynka chwastozgonówPlanterowa skrzynka chwastozgonówPC, Konsole, oraz Urządenia mobilne 100*1 Po pokonaniu Pożeracza Światów/Mózgu Cthulhu w świecie z Zepsuciem.
Planterowa skrzynka chwastozgonówPlanterowa skrzynka chwastozgonówPC, Konsole, oraz Urządenia mobilne 100*1 Po pokonaniu Pożeracza Światów/Mózgu Cthulhu w świecie z Szkarłatem.
Skrzynka platerowa zmokłoliściaSkrzynka platerowa zmokłoliściaPC, Konsole, oraz Urządenia mobilne 100*1 Po pokonaniu Szkieletrona.
Skrzynka planterowa dygocierniaSkrzynka planterowa dygocierniaPC, Konsole, oraz Urządenia mobilne 100*1 Po pokonaniu Szkieletrona.
Skrzynka planterowa ogniokwiatuSkrzynka planterowa ogniokwiatuPC, Konsole, oraz Urządenia mobilne 100*1 Po pokonaniu Ściany Mięcha.
Nasiona białych kwiatówNasiona białych kwiatówWersja na PC 500*5 Zawsze dostępne.
Nasiona żółtych kwiatówNasiona żółtych kwiatówWersja na PC 500*5 Zawsze dostępne.
Nasiona czerwonych kwiatówNasiona czerwonych kwiatówWersja na PC 500*5 Zawsze dostępne.
Nasiona różowych kwiatówNasiona różowych kwiatówWersja na PC 500*5 Zawsze dostępne.
Nasiona purpurowych kwiatówNasiona purpurowych kwiatówWersja na PC 500*5 Zawsze dostępne.
Nasiona fioletowych kwiatówNasiona fioletowych kwiatówWersja na PC 500*5 Zawsze dostępne.
Nasiona niebieskich kwiatówNasiona niebieskich kwiatówWersja na PC 500*5 Zawsze dostępne.
Nasiona dzikich kwiatówNasiona dzikich kwiatówWersja na PC 500*5 Zawsze dostępne.
Nasiona wysokiej trawyNasiona wysokiej trawyWersja na PC 500*5 Zawsze dostępne.
Doniczkowy leśny cedrDoniczkowy leśny cedrWersja na PC 30000*3 Hardmode, Księżyc w fazie 1 i 2 1 faza Księżyca (Pełnia) 2 faza Księżyca (Ubywający garb)
Doniczkowy cedr z dżungliDoniczkowy cedr z dżungliWersja na PC 30000*3 Hardmode, Księżyc w fazie 1 i 2 1 faza Księżyca (Pełnia) 2 faza Księżyca (Ubywający garb)
Doniczkowy bajkowy cedrDoniczkowy bajkowy cedrWersja na PC 30000*3 Hardmode, Księżyc w fazie 1 i 2 1 faza Księżyca (Pełnia) 2 faza Księżyca (Ubywający garb)
Doniczkowe leśne drzewkoDoniczkowe leśne drzewkoWersja na PC 30000*3 Hardmode, Księżyc w fazie 3 i 4 3 faza Księżyca (Trzecia kwadra) 4 faza Księżyca (Ubywający sierp)
Doniczkowe drzewko z dżungliDoniczkowe drzewko z dżungliWersja na PC 30000*3 Hardmode, Księżyc w fazie 3 i 4 3 faza Księżyca (Trzecia kwadra) 4 faza Księżyca (Ubywający sierp)
Doniczkowe bajkowe drzewkoDoniczkowe bajkowe drzewkoWersja na PC 30000*3 Hardmode, Księżyc w fazie 3 i 4 3 faza Księżyca (Trzecia kwadra) 4 faza Księżyca (Ubywający sierp)
Doniczkowa leśna palmaDoniczkowa leśna palmaWersja na PC 30000*3 Hardmode, Księżyc w fazie 5 i 6 5 faza Księżyca (Nów) 6 faza Księżyca (Przybywający sierp)
Doniczkowa palma z dżungliDoniczkowa palma z dżungliWersja na PC 30000*3 Hardmode, Księżyc w fazie 5 i 6 5 faza Księżyca (Nów) 6 faza Księżyca (Przybywający sierp)
Doniczkowa bajkowa palmaDoniczkowa bajkowa palmaWersja na PC 30000*3 Hardmode, Księżyc w fazie 5 i 6 5 faza Księżyca (Nów) 6 faza Księżyca (Przybywający sierp)
Doniczkowy leśny bambusDoniczkowy leśny bambusWersja na PC 30000*3 Hardmode, Księżyc w fazie 7 i 8 7 faza Księżyca (Pierwsza kwadra) 8 faza Księżyca (Przybywający garb)
Doniczkowy bambus z dżungliDoniczkowy bambus z dżungliWersja na PC 30000*3 Hardmode, Księżyc w fazie 7 i 8 7 faza Księżyca (Pierwsza kwadra) 8 faza Księżyca (Przybywający garb)
Doniczkowy bajkowy bambusDoniczkowy bajkowy bambusWersja na PC 30000*3 Hardmode, Księżyc w fazie 7 i 8 7 faza Księżyca (Pierwsza kwadra) 8 faza Księżyca (Przybywający garb)
Błyszczące skrzydłaBłyszczące skrzydłaWersja na konsole starszej generacjiWersja na 3DS 400000*40 W Hardmode, podczas Krwawego Księżyca.
Dowolny PylonDowolny PylonWersja na PC 100000*10 Kiedy przebywa na określonym biomie oraz jest na nim wystarczająco zadowolona.

Sytuacja świata[edytuj | edytuj kod]

Informacje Driady o zasięgu rozprzestrzeniania się Zepsucia/Szkarłatu/Bajkowej Krainy towarzyszy komunikat zdarzeniowy. Driada postrzega Bajkową Krainę jako "dobro", natomiast Zepsucie i Szkarłat jako "zło". Driada dokonuje rozróżnienia między Zepsuciem a Szkarłatem, jeśli są one obecne w tym samym świecie, i osobno wymieni ich procenty, chociaż oba te czynniki przyczyniają się do ogólnej "złej" sumy w jej końcowym raporcie.

Cytat Pojawia się, gdy
"[Nazwa świata]: calkowita czystosc. Wspaniala robota!" Na świecie nie ma Zepsucia, Szkarłatu ani Bajkowej Krainy[2].
"Swiat zachowuje równowage!" Procent pokrycia świata przez Zepsucie/Szkarłat oraz Bajkową Krainę[2] jest podobny (0.8*dobro < zło < 1.2*dobro).
"Zyjemy jak w bajce." Procent pokrycia świata przez Zepsucie/Szkarłat oraz Bajkową Krainę[2] nie jest podobny, gdyż świat posiada więcej Bajkowej Krainy niż Zepsucia/Szkarłatu.
"Zaiste, ponuro tutaj..." Procent pokrycia świata przez Zepsucie/Szkarłat oraz Bajkową Krainę[2] nie jest podobny, gdyż świat posiada więcej Zepsucia/Szkarłatu niż Bajkowej Krainy. (zło - dobro > 20%).
"Jestes tak blisko!" Procent pokrycia świata przez Zepsucie/Szkarłat oraz Bajkową Krainę[2] nie jest podobny, gdyż świat posiada więcej Bajkowej Krainy niż Zepsucia/Szkarłatu, oraz zawiera niewielką ilość Zepsucia/Szkarłatu (zło <= 10%).
"Masz duzo pracy." Procent pokrycia świata przez Zepsucie/Szkarłat oraz Bajkową Krainę[2] nie jest podobny, gdyż świat posiada więcej Bajkowej Krainy niż Zepsucia/Szkarłatu, oraz zawiera większą ilość Zepsucia/Szkarłatu (zło > 10%).

Preferencje dotyczące życia Wersja na PC[edytuj | edytuj kod]

Co do Kocha Uwielbia Nie lubi Nienawidzi
Biomów Brak Dżungla Pustynia Brak
Sąsiadów Brak SzamanSzaman,TruflaTrufla WędkarzWędkarz GolfistaGolfistaWersja na PC

Wskazówki[edytuj | edytuj kod]

 • Krąg Błogosławieństwa Driady zaczyna się mniej więcej 20 bloków od samej Driady, rozszerza się do mniej więcej w promieniu 40 bloków i na krótko rozszerza się do promienia 60 bloków przed zakończeniem trwania.
 • Dla graczy tworzących mieszkanie dla Trufli, korzystniejszym byłoby tymczasowe umieszczenie Driady na Polach Lśniących Grzybów, gdzie będzie sprzedawać Nasiona grzybiej trawy.
  • Nie jest konieczne budowanie dodatkowego domu dla Driady, zamiast tego można użyć Posągu królowej, aby teleportować ją na Pola Lśniących Grzybów.
  • Innym sposobem na to (Wersja na konsole starszej generacji Konsole starszej generacji), aby doprowadzić Driadę na Pola Lśniących Grzybów, jest użycie Głazów lub Min lądowych do jej zabicia aby unieważnić w ten sposób wszystkie dostępne domy z wyjątkiem tego który znajduje się na pożądanym biomie.
 • Wersja na PC Gracze mogą zdobyć przedmioty z obu rodzajów zła bez korzystania z innego świata, kupując Nasiona zepsucia lub Szkarłatne nasiona, aby stworzyć sztuczny biom.

Imiona[edytuj | edytuj kod]

Driada może mieć jedno z dowolnych następujących imion:

 • Alalia
 • Alura
 • Ariella
 • Caelia
 • Calista
 • Celestia
 • Chryseis
 • Elysia
 • Emerenta
 • Evvie
 • Faye
 • Felicitae
 • Isis
 • Lunette
 • Nata
 • Nissa
 • Rosalva
 • Shea
 • Tania
 • Tatiana
 • Xylia

Cytaty[edytuj | edytuj kod]

Cytaty podczas interakcji[edytuj | edytuj kod]

  • "Życzę zdrowia, Terraria cię potrzebuje!"
  • "Piaski czasu się przesypują. A ty, ty nie starzejesz się z godnością."
  • "To całe „nie bierze się drzewa do lasu” było o mnie?"
  • "Co robią gobliny w galerii sztuki? Podziwiają gobeliny!"

  Po pokonaniu Armii Starszego:

  Poziomu 1:
  • "Gdy byłam w Etherii, czułam się taka oderwana od świata [Nazwa świata]. Dobrze być już z powrotem."[sic]
  Poziomu 2:
  • "Zepsucie chciało mną zawładnąć, kiedy byłam w Etherii, ale wykorzystałam jego moc przeciwko Armii Starszego!"

  Kiedy Kupiec jest obecny:

  • "Czemu [Imię Kupca] ciągle wciska mi posągi aniołów? Każdy wie, że one nic nie robią."

  Kiedy Handlarz bronią jest obecny:

  • "[Imię Handlarza broni] mógłby przestać ze mną ciągle flirtować. Nie wie, że mam 500 lat?"

  Kiedy Trufla jest obecny:

  • "[Imię Trufli] chyba może czuć się nierozumiany, a jest naprawdę zabawnym gościem."

  Przed pokonaniem Szkieletrona:

  • "Widzisz tego starca chodzącego koło lochu? Nie wygląda dobrze..."

  W świecie z Zepsuciem:

  • "Musisz oczyścić świat z zepsucia."

  Przed pokonaniem Pożeracza Światów:

  • "Wiesz, co proszek oczyszczający robi z kamieniem ebonowym z obszarów dotkniętych zepsuciem?"

  W świecie z Szkarłatem:

  • "Musisz oczyścić świat ze szkarłatu."

  Przed pokonaniem Mózgu Cthulhu:

  • "Wiesz, co proszek oczyszczający robi ze szkarłatnym kamieniem?"

  Tylko podczas Krwawego Księżyca:

  • "Sprzedaję, co chcę! Jak ci się nie podoba, to masz problem."
  • "Hej, mnie się zdaje, czy dziś wylazło milion zombie?"
  • "Masz nie kupować moich towarów. Masz chcieć kupować moje towary, dobra?"
  • "Czemu prowokujesz mnie akurat w takiej chwili?"

  Gdy zapytamy o stan świata:

  • "[Nazwa świata] jest w [procent powierzchni bajkowej krainy]% pokryty Bajkową Krainą[2] i [procent powierzchni szkarłatu/zepsucia]% pokryty [szkarłat/zepsucie]. [Komentarz Driady spójrz poniżej]." (W zależności od tego, który ze złych biomów istnieje w świecie czy to Zepsucie czy Szkarłat, wymieni jeden z nich. Jednak jeśli oba są obecne po przez utworzenie sztucznego biomu, wymieni zarówno procent Szkarłatu, jak i Zepsucia. Jeśli świat posiada aktywowany Hardmode dodatkowo wspomni o pokryciu świata przez Bajkową Krainę i wymieni jej procent powierzchni.)

  Gdy świat jest całkowicie czysty:

  • "[Nazwa świata]: calkowita czystosc. Wspaniala robota!"

  Podczas Imprezy:

  • "Pomyślałam, że urządzę przyjęcie, żeby świętować nasze dotychczasowe zwycięstwa i te, które dopiero nadejdą."

  Podczas Wietrznych dniWersja na PC:

  • "The wind... it is nature's way of sweeping the dust from the land."
  • "Nature's fury strips the leaves from the trees this day."

  Podczas Deszczu:

  • "The water from the sky is a way for nature to wash away the mud in our streams."[sic]
  • "When it rains, many kind of fish acquire some mystical properties."

  Podczas Burzy:

  • "Our mother is angry, and wishes to burn away the filth by raining destructive power on our treetops."
  • "It is unwise to traverse openly beneath the flashing dangers from above."

  Gdy znajduje się na CmentarzWersja na PCu:

  • "I can handle the corruption, but the vile air of death in this location wilts the flower in my hair."
  • "This place... I can hear the cry of nature at those who've fallen here."
 • Cytaty zadowolenia Wersja na PC[edytuj | edytuj kod]

 • Kiedy jest bezdomna:

  • "All of nature may be my home, but a house would treat me well."

  Kiedy jest z dala od domu:

  • "A flower doesn't grow very well so far away from its roots!"

  Kiedy jest na rzadkim obszarze:

  • "Solitude is sometimes good - there's room to grow and to breathe."

  Kiedy przebywa w zatłoczonym miejscu:

  • "Is this area becoming rather dense, or is it just me? I dislike the feeling..."
  • "So many others crammed into one spot? The grass is doomed, I hate it!"

  Kiedy przebywa w Dżungli:

  • "I kissed a tree in Dżungla and I liked it."

  Kiedy przebywa na Pustyni:

  • "I rather dislike how Pustynia is so devoid of life."

  Kiedy przebywa na Biomie zła lub w Lochach:

  • "I am severely offended by my surroundings - Zepsucie/Szkarłat/Loch is my mortal enemy!"

  Kiedy w pobliżu przebywa Szaman:

  • "I like that Szaman [Imię Szamana] resonates with every fiber of my being!"

  Kiedy w pobliżu przebywa Trufla:

  • "I like that Trufla [Imię Trufli] resonates with every fiber of my being!"

  Kiedy w pobliżu przebywa Wędkarz:

  • "I don't like that Wędkarz [Imię Wędkarza] has no respect for other beings."

  Kiedy w pobliżu przebywa Golfista:

  • "I hate Golfista [Imię Golfisty]'s destructive habits towards nature!"

  Kiedy nic nie wpływa na zadowolenie:

  • "All is peaceful, don't mess it up."
 • Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Driada to duch natury z mitologii greckiej, ogólnie przedstawiany jako piękna młoda kobieta. Odpowiednio, wiele możliwych imion Driad czerpie inspirację z literatury klasycznej (np. Caelia, Elysia, Fae, Titania) lub od celebrytek.
   • Może to być powód, dla którego Handlarz bronią wydaje się z nią flirtować, jak pokazano w jednym z jego cytatów, lecz w jednym ze swoich cytatów Driada stwierdza, że chciałaby, aby Handlarz bronią przestał ją dręczyć.
    • W tym samym cytacie ujawnia, że ma 500 lat.
  • Driada jest przedstawiona na Obrazie zatytułowanym Wielka driadaliska, który sam w sobie jest parodią La Grande Odalisque.
  • Jej cytat nazywający Trufla "zabawnym facetem" grającym na homophone "Fungi".
  • Jeden z cytatów Driady o bezpieczeństwie gracza mówi, że "Terraria cię potrzebuje!", zamiast "[Nazwa świata] cię potrzebuje!". Jest to dosyć dziwne w porównaniu do innych cytatów.
  • Driada Calisto jest opisana w Terraria Comic Book from DC Comics.
  • Driada pojawia się również w Dungeon Defenders II.
  • Cytat Driady odnoszący się do jej czasu spędzonego w Etherii i jej wykorzystania Zepsucia przeciwko Armii Starszego jest odniesieniem do jej zdolności w Dungeon Defenders 2, gdzie może stać się zepsutą wersją siebie, aby zadawać dodatkowe obrażenia.
  • Jedno z imion Driady (Nissa) pochodzi od podróżniczki Nissy Revane z karty kolekcjonerskiej Magic: The Gathering.
  • Oficjalna wiedza o Terrarii – Według oficjalnej wiedzy o grze, starożytna rasa Driad prowadziła kiedyś wielką wojnę z Cthulhu. Nie mogąc pokonać bestii, okaleczyli go, wyrywając istotne fragmenty jego ciała. Jednak pozostała tylko jedna Driada, jest to NPC, którego zdobywasz w grze.
   • Mimo to, jeśli Driada zostanie zabita, pojawi się kolejna Driada, najprawdopodobniej pod innym imieniem.
  • Jedno z imion Driady, Celestia, jest odniesieniem do programu telewizyjnego My Little Pony: Przyjaźń to magia, w którym występuje księżniczka o tym samym imieniu.
  • Kiedy mieszkała w dżungli, jeden z jej cytatów "Pocałowałam drzewo w Dżungli i spodobało mi się to" jest odniesieniem do piosenki Katy Perry "I Kissed a Girl".
  • Według Redigit, Driada "Tak naprawdę nic nie ma na sobie" i "winorośl jest częścią jej ciała". [3]

  Historia[edytuj | edytuj kod]

  • PC 1.4.0.1: Sprzedaje teraz ściany zepsutej i szkarłatnej trawy, nasiona kwiatów i drzewa doniczkowe. Sprzedaje również szkarłatne nasiona w światach z Zepsuciem oraz nasiona zepsucia w światach z Szkarłatem będąc na biomie Cmentarza.
  • PC 1.3.0.6: Od teraz sprzedaje Niecny proszek podczas Krwawego Księżyca w świecie z Szkarłatem.
  • PC 1.3.0.5: Od teraz poprawnie zwiększa obronę innych NPC zamiast ją obniżać.
  • PC 1.1:
   • Od teraz podczas odradzania się, zostanie jej nadane jedno z losowych imion. W informacji o śmierci zawarte będzie również jej imię. Również inni NPC będą go używać w swoich cytatach.
   • Od teraz Driada poinformuje gracza jaki procent Zepsucia lub Bajkowej Krainy pokrywa dany świat.
  • PC 1.0.3: Podobnie jak pozostali NPC, może od teraz zostać zabita przez przeciwników.

  Referencje[edytuj | edytuj kod]

  1. Informacje pobrane z kodu źródłowego Wersja na PC PC 1.4.0.5, funkcja AI_007_TownEntities() w Terraria.NPC.cs Mogą występować nieścisłości, ponieważ bieżąca Wersja na PC Wersja na PC jest 1.4.1.1.
  2. 2,0 2,1 2,2 2,3 2,4 2,5 2,6 Prawdziwa nazwa widniejąca w grze to Bajkowo/Bajkowość/Bajkowa itd. obecna tutaj nazwa jest jedynie proponowaną zmianą gdyż wymienione oryginalne nazwy nie brzmią poprawnie.
  3. Wiadomość Redigit w #journeys-end-chat on the official Terraria Discord server (permalink)