We have begun migration of most wikis to our new host, Amazon Web Services. All but the top 100 wikis are in read-only mode until the migration is complete. Estimated completion: TBD -- Update: Fri 10/20 11pm UTC - We have encountered some unexpected issues. Our staff is working around the clock to complete this process as quickly as possible. Thank you for your patience.

Guide:Crafting 101

Z Terraria Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Stub.png Ten artykuł jest zalążkiem!
Ten artykuł to dopiero zalążek. Jeśli chcesz, możesz pomóc Terraria Wiki i rozszerzyć go


Crafting

Czym jest Crafting ? Jest to tworzenie jakiegoś Produktu z konkretnych składników. Jest to najfajniejsza dla Wielu część zabawy w Terrarii.

Crafting Menu

Aby dostać się do Menu Crafting'u wciśnij ESC w grze (domyślnie). Zauważysz na górze swój inwentarz oraz ekwipunek. Menu Crafting'u znajduje się w lewym dole - jak podkreślono na obrazku poniżej.

Crafting guide1.png

Zobaczysz tu rzeczy, które możesz wytworzyć (Produkty) oraz rzeczy, które potrzebne są do ich wytworzenia (Składniki). Możliwości Crafting'u determinowane są przez rzeczy znajdujące się w Twoim inwentarzu i przez stacje służące do Crafting'u (np. kowadło, kominek, itp). Poruszasz się w Menu Crafting'u za pomocą kółka myszki.

Kompletna Stacja

Tak wygląda kompletna stacja. Znajdziesz tam wszystko prócz Demonicznego Ołtarzu.

Optimal placement of crafting stations.jpg


 
Jak zacząć • Podstawy Craftingu • Wykopaliska • Bazy i budowanie • Farmy i ogrodnictwo • Gracz vs. Gracz • Sprzedaż przedmiotów