We have begun migration of most wikis to our new host, Amazon Web Services. All but the top 100 wikis are in read-only mode until the migration is complete. Estimated completion: TBD -- Update: Fri 10/20 11pm UTC - We have encountered some unexpected issues. Our staff is working around the clock to complete this process as quickly as possible. Thank you for your patience.

Hardmode

Z Terraria Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mapa świata w trybie Hardmode. Formacja w kształcie V to biomy Hallow i Crimson (tak samo jest na świecie, w którym występuje Corruption). Ich bloki generowane są tuż po zabiciu bossa Wall of Flesh

Hardmode to trudniejsza wersja początkowego świata. Świat na stałe zmienia się po pokonaniu bossa Wall of Flesh - generowane są nowe biomy : Hallow (wraz z Underground Hallow) i Underground Corruption/Underground Crimson (biomy te, podczas grania, cały czas rozprzestrzeniają się po mapie i mogą objąć ją całą), pojawiają się trudniejsze potwory, ale też nowe, mocniejsze i lepsze przedmioty.

Gdy gracz zniszczy Demon Altary lub Crimson Altary młotem Pwnhammer w lewym dolnym rogu pojawia się informacja, że na świecie pojawiły się nowe złoża jednej z trzech rud (po ukośniku jest odpowiednik rudy po update'cie 1.2) Kobaltu/Palladu, Mithrilu/Orichalcum, Adamantytu/Tytanu i ruda dodana w wersji 1.2 - Chlorofit. Co ciekawe bronie z odpowiedników są minimalnie lepsze. Trudno obejść się bez nowego wyposażenia trybie Hardmode.