Stub.png Ten artykuł to dopiero zalążek. Jeśli chcesz, możesz pomóc Terraria Wiki rozszerzając go.
Initial Hardmode map.png
Mapa świata w trybie Hardmode. Formacja w kształcie V to biomy Hallow i Crimson (tak samo jest na świecie, w którym występuje Corruption). Ich bloki generowane są tuż po zabiciu bossa Wall of Flesh

Hardmode to trudniejsza wersja początkowego świata. Świat na stałe zmienia się po pokonaniu bossa Wall of Flesh - generowane są nowe biomy : Hallow (wraz z Underground Hallow) i Underground Corruption/Underground Crimson (biomy te, podczas grania, cały czas rozprzestrzeniają się po mapie i mogą objąć ją całą), pojawiają się trudniejsze potwory, ale też nowe, mocniejsze i lepsze przedmioty.

Gdy gracz zniszczy Demon Altary lub Crimson Altary młotem Pwnhammer w lewym dolnym rogu pojawia się informacja, że na świecie pojawiły się nowe złoża jednej z trzech rud (po ukośniku jest odpowiednik rudy po update'cie 1.2) Kobaltu/Palladu, Mithrilu/Orichalcum, Adamantytu/Tytanu i ruda dodana w wersji 1.2 - Chlorofit. Co ciekawe bronie z odpowiedników są minimalnie lepsze. Trudno obejść się bez nowego wyposażenia w trybie Hardmode.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC BY-NC-SA 3.0, o ile nie zaznaczono inaczej.