Jaskinie

Z Terraria Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
BiomeBannerCavern.png

Jaskinie są warstwą znajdującą się poniżej podziemi, która ciągnie się aż do Piekła. Tło na tej warstwie ulega ściemnieniu, a moby, które pojawiają się tam, są częstsze i trudniejsze do pokonania. Warstwa zawiera duże ilości kopalń oraz jaskiń, które prowadzą w różne strony. Podobnie jak w podziemiach, można znaleźć skrzynie skarbów. Zdarza się, że gracz może napotkać Grzybowy Biom. Na tej warstwie występują również pułapki, które są częstsze, zarówno jak i większe źródła wody.

Istnieją małe, rzadkie jaskinie, które mogą wystąpić na tym poziomie, np. kopalnie klejnotów oraz groty pająków.

Jeżeli gracz zejdzie naprawdę nisko, zaczną generować się jeziora lawy, które wraz z głębokością zaczną występować coraz częściej. Zależne jest to od wielkości mapy.

Jasknie znajdują się pod warstwą podziemi. Rozpoczynają się na głębokości około - 850 stóp, można to zauważyć poprzez ciemniejsze kamienie w tle. Na tym etapie Kamienie najczęściej zastępują zwykłą ziemię . Matka Slime, Czarne Slimy, Giant Worms, Nietoperze oraz Skeletony rozmnażają się na tym poziomie. Jaskinie są bogate w złoża minerałów, im niżej zejdziesz tym większe żyły klejnotów można spotkać. Trzeba odnotować, że lawa zaczyna się na poziomie - 2100 stóp, w małych zbiornikach, która stopniowo powiększa się już na poziomie -3000 stóp. Jednakże powinieneś zauważyć, że te pomiary różnią się na innych wielkościach światowych.

Potwory w Jaskiniach[edytuj | edytuj kod]

Unikalne Dropsy znalezione w Jaskiniach[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

  • 1.3.0.1: Dodano marmurowe i granitowe jaskinie.
  • 1.2.2: Dodano alternatywny podziemny utwór.
  • 1.1: Dodano różne pułapki.