Mikstura piekielna

Z Terraria Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mikstura piekielna
  • Mikstura piekielna widziany w ekwipunku
Stack digit 3.pngStack digit 0.png
Statystyki
Typ
Czas użycia17 (Bardzo wysoka szybkość)
EtykietaIgnites nearby enemies
Rzadkość1*Poziom rzadkości: 1
Sprzedaż200*2
Badaniewymaga 20 szt.
Przyznaje wzmocnienie
WzmocnienieInfernoInferno
Etykieta
wzmocnienia
Podpala pobliskich przeciwników
Czas działania4 minuty
Pierścień ognia, który pojawia się podczas używania Mikstury piekielnej.
Pierścień ognia widziany w nocy.

Mikstura piekielna jest to mikstura wzmacniająca, która po spożyciu daje wzmocnienie o nazwie Inferno. Wzmocnienie to nakłada otaczający wokół gracza pierścień ognia, który zadaje niewielkie obrażenia od osłabienia Pali się! istotom, które weszły w kontakt z pierścieniem, a także emituje niewielkie światło. Zwierzęta oraz inne pasywni NPC pozostają ni wrażliwi na działanie mikstury. Czas trwania wynosi 4 minuty, ale może zostać anulowane w dowolnym momencie klikając ikonę prawym przyciskiem myszy (Wersja na PC), wybierając ikonę i anulując ją w menu ekwipunku (Wersja na konsoleWersja na konsole starszej generacji), po przez dwukrotne dotknięcie ikony wzmocnienia (Wersja na urządzenia mobilne), lub poprzez anulowanie wzmocnienia z ekranu wzmocnień (Wersja na 3DS). Można ją stworzyć lub znaleźć w Kufrach cienia.

Tworzenie[edytuj | edytuj kod]

Schemat[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  • Wersja na konsoleWersja na konsole starszej generacjiWersja na urządzenia mobilneWersja na 3DS Do stworzenia tej mikstury wymagane jest posiadanie Gorącego haczyka na ryby, gdyż dwa składniki rybne potrzebne do stworzenia mikstury można złapać tylko w lawie.
  • Przeciwnicy, którzy są odporni na osłabienie Pali się!, Są również odporni na obrażenia od efektu Mikstury piekielnej.
  • Chociaż pierścień zadaje minimalne obrażenia większości istotom w Hardmode, ta mikstura jest niezwykle przydatna podczas walki z Księciem Rybokiem, ponieważ jego Wybuchające bańki są dzięki niej niszczone, zanim zdążą zranić gracza. Przydaje się również do walki Planterą, do unieszkodliwiania zarodników i trzymania haczyków Plantery w odległości od gracza.
  • W Wersja na 3DS Wersja na 3DS, Inferno zadaje obrażenia istotom, gdy te przechodząc przez pierścień w momencie kiedy gracz znajduje się w sekcji zbroi w ekwipunku. Pomimo tego licznik czasowy nadal odlicza czas pozostały do zakończenia działania wzmocnienia.

Historia[edytuj | edytuj kod]