Mod

Z Terraria Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Disclaimer
Podane informacje są o oprogramowaniu nie wspieranym przez Re-logic.

Modyfikacje podane na tej strone być może nie są testowane, UŻYWAJ ICH NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Pobierając dowolne oprogramowanie osób trzecich, ponosisz za to własną odpowiedzialność, a nikt inny nie ponosi odpowiedzialności za to, co się stanie z grą lub kontem.

Mod (zdrobnienie od "modyfikacja") jest oprogramowaniem stworzonym przez społeczość co dostosowuje Terrarii grafikę i/lub elementy w jakiś sposób. Wiele modów jest dostępnych na wersję PC Terrarii. Mody nie są stworzone ani zatwierdzone przez Re-Logic.

Mody zostaną zbudowane w celu dostosowania konkretnej wersji Terrarii, i mogą one w innym wypadku spowodować problemy w grze. Wiele zainstalowanych modów może być przyczyną konfliktów. W dodatku, mody nie były oficjalnie testowane ani potwierdzone, są one nie zagwarantowane. W związku z tymi problemami, zalecane jest by gracze zrobili kopię ich zapisów ,które znajdują się w :C/Users/(Nazwa użytkownika)/Dokumenty/My Games/Terraria, jak również ich originalny folder instalacyjny C:/Program Files/steam/SteamApps/common przed zrobieniem instalacji modów.

Narzędzia do modowania[edytuj | edytuj kod]

  • Launcher gry jest narzędziem do ułatwienia używania modów.
  • tAPI jest narzędziem do tworzenia modów terrarii. Jest to kontynuacją tConfig. Działa na wersji 1.2.4.1 , a dalsza praca nad nowszymi wersjami jest porzucona.
  • tModLoader jest narzędziem do tworzenia i ładowania modów. Działa na wersji 1.3.0.8.

Lista modów[edytuj | edytuj kod]