We have begun migration of most wikis to our new host, Amazon Web Services. All but the top 100 wikis are in read-only mode until the migration is complete. Estimated completion: End of Week.

Nadchodzące zmiany

Z Terraria Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warning-Logo.png

Ten artykuł lub sekcja zawiera informacje na temat gry Terraria które są w trakcje tworzenia.
Nie ma gwarancji, że wszystko co podane niżej będzie wprowadzone w przyszłości do gry.

 

Ta strona opisuje przyszłe zmiany ogłoszone przez twórców Terrarii. Nie jest zagwarantowane że te zmiany pojawią się w grze. Niektóre z poniższych informacji nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, i są jedynie przypuszczeniami opartymi na komentarzach lub zdjęciach udostępnionych przez twórców gry. Nazwy przedmiotów i innych cech gry są również przypuszczalne, i mogą nie być ostatecznymi nazwami które ukażą się w wydaniu.

1.3.6

1.3.6 jest obecnie w fazie tworzenia i ma pełnić funkcję drugiej części 1.3.5. Ma się skupiać na przebalansowaniu i doszlifowaniu wielu aspektów gry ale także ma się zająć rzeczami przeoczonymi w kilku ostatnich aktualizacjach. 1.3.6 dodatkowo ma być swego rodzaju bazą dla "sekretnych planów aktualizacji Terrarii".[forums 1]

 • Ulepszony inteligentny kursor.[tweets 1]
 • Nowy żeński NPC zostanie dodany do gry.[youtube 1]
 • Statuetki będzie można obrócić w poziomie.[tweets 2]
 • Wodna świeczka oraz świeczka pokoju będzie możliwa do wyłączenia przez kable.
 • Piłka plażowa jest teraz podejrzana dla pocisków.[forums 2]
 • Gracze mogą używać wcześnie emotek tylko NPC.[tweets 4]
 • Wspieranie Razer Chroma.[forums 3]
 • Manekiny mogą teraz wykorzystać akcesorie i barwniki.[forums 4]
 • Zestaw mebli pajęczych, z sugestii na forum.[forums 5]
 • Zestaw mebli zepsucia i blok, tematycznie podobne do mebli mięsnych.[forums 6]
 • Wiele nowych środowisk.[forums 7][forums 8]
 • Dużo nowych tekstów w menu.[tweets 5]

1.4

Prace nad aktualizacją 1.4 nie zostały jeszcze rozpoczęte, jednak Cenx wspomniała na serwerze discord Terrarii, że wspomniana aktualizacja będzie posiadać "swego rodzaju tryb kreatywny". Tryb ten "nie udostępni ci wszystkiego na tacy; wszystko musi zostać zdobyte." w przeciwieństwie do tradycyjnego trybu kreatywnego w innych grach. [discord 1]

Terraria jako Seria

Po oficjalnym wydaniu Terrarii 1.3, otrzymaliśmy szczątkowe informacje od deweloperów odnośnie nadchodzących zmian. Aktualizacja 1.3 była prawdopodobnie ostatnią, gdzie Redigit osobiście nad nią pracował, jednakże Yoraiz0r oraz Skiphs będą dalej rozwijać Terrarię. Podczas prac nad 1.3 rozpoczęto tworzenie innego tytułu należącego do serii, a mianowicie Terraria: Otherworld. Tytuł ten nie jest wspomnianą kiedyś Terrarią 2. Na chwile obecną nie ma żadnych informacji odnośnie sequela (jedynie wiadomo, że sequel zostanie stworzony).

Rzeczy, które prawdopodobnie znajdą się w Terrarii

 • Modyfikatory do wędek.
 • Flaszka mrozu.
 • Mroźny śrut.

Odniesienia

Forum

 1. PC 1.3.5 is live!26th Apr 2017

Błąd rozszerzenia cite: Znacznik <ref> o nazwie „beachball”, zdefiniowany w <references>, nie był użyty wcześniej w treści.
Błąd rozszerzenia cite: Znacznik <ref> o nazwie „razerchroma”, zdefiniowany w <references>, nie był użyty wcześniej w treści.
Błąd rozszerzenia cite: Znacznik <ref> o nazwie „mannequinw.2Facc”, zdefiniowany w <references>, nie był użyty wcześniej w treści.
Błąd rozszerzenia cite: Znacznik <ref> o nazwie „spiderfurniture”, zdefiniowany w <references>, nie był użyty wcześniej w treści.
Błąd rozszerzenia cite: Znacznik <ref> o nazwie „corruptfurniture”, zdefiniowany w <references>, nie był użyty wcześniej w treści.
Błąd rozszerzenia cite: Znacznik <ref> o nazwie „backgrounds”, zdefiniowany w <references>, nie był użyty wcześniej w treści.

Błąd rozszerzenia cite: Znacznik <ref> o nazwie „backgrounds2”, zdefiniowany w <references>, nie był użyty wcześniej w treści.

Tweety

Błąd rozszerzenia cite: Znacznik <ref> o nazwie „watertoggle”, zdefiniowany w <references>, nie był użyty wcześniej w treści.
Błąd rozszerzenia cite: Znacznik <ref> o nazwie „emote”, zdefiniowany w <references>, nie był użyty wcześniej w treści.

Błąd rozszerzenia cite: Znacznik <ref> o nazwie „newsplash”, zdefiniowany w <references>, nie był użyty wcześniej w treści.

Youtube

 1. 1:4627th Apr 2017

Discord

 1. Terraria discord server21 Kwietnia 2017

Powyżej znajduje się odnośnik do serwera discord Terrarii. Następnie należy poszukać odpowiednich wiadomości w dziale #general. [1] [2]