Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Pomoc:Centrum

Z Terraria Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Witamy w Terraria Wiki! Następująca sekcja pomocy jest tworzona oraz edytowana przez użytkowników wiki, tak jak cała jej reszta.

Doświadczony w Terrari, lecz nowy w wiki?[edytuj kod]

 • Wiki została zaprojektowana aby umożliwić każdemu użytkownikowi edytować jej zawartość. Jeżeli zauważysz coś co według Ciebie mogłoby zostać poprawione w Terraria Wiki, popraw to! Po prostu kliknij przycisk "edytuj" znajdujący się na górze większości stron aby edytować ich zawartość. Możliwe jest że będziesz musiał/a stworzyć konto i/lub zalogować się zanim będziesz mógł/mogła zobaczyć przycisk "edytuj" - lecz jest to w pełni darmowe i zajmie Ci mniej niż minutę.
 • Nie bój się edytować. Część systemu wiki jest zintegrowaną wersją systemu śledzenia, dlatego więc nigdy nie ma obawy że coś stracimy. Jeżeli się pomylisz, ty lub ktokolwiek inny może to z łatwością naprawić - więc wykorzystaj inicjatywę i zrób zmianę jeżeli uważasz że jest użyteczna. (Podpowiedź: podczas edycji, możesz użyć przycisku "Pokaż podgląd" aby sprawdzić jak będzie wyglądała strona przed jej zapisaniem!)
 • Mimo iż nie trzeba czytać tego poradnika, warto to zrobić ponieważ posiada on parę przydatnych wskazówek na temat formatowania stron aby były konsystentne z resztą wiki. Nie obawiaj się jeżeli chcesz tylko zrobić małą zmianę, właściwie - możesz ją śmiało zrobić; zawsze ktoś może ją później zaktualizować jeżeli zajdzie taka potrzeba aby była konsystentna.
 • Jeżeli potrzebujesz podstawowego poradnika o formatowaniu syntax używanego do edycji stron, przeczytaj ten poradnik.
 • Jeżeli chcesz poeksperymentować z kodem wiki gdzieś indziej niż na bieżącej stronie z artykułem, możesz użyć swojej własnej strony, lub publicznej eksperymentalnej strony.
 • Gdy już poczujesz się komfortowo z Wiki syntax, czuj się swobodnie aby zacząć dodawać swoją wiedzę o Terrari do wielu artykułów.

Doświadczony w wiki, lecz nowy w Terrari?[edytuj kod]

 • Terraria Wiki została zaprojektowana aby odnosiła się do wszystkich rzeczy które są związane z Terrarią. Czuj się swobodnie aby tworzyć artykuły o tematach z którymi się napotykasz, oraz oczywiście aby używać Terraria Wiki jako pomocny poradnik do twojej przygody z Terrarią.
 • Jeżeli już kiedyś pracowałeś/łaś z Media-wiki, to wszystkie standardowe formatowanie będzie znajome.
 • Przeczytaj ten poradnik aby dowiedzieć się o standardowych wytycznych odnośnie formatowania artykułów.

Nowy we wszystkim?[edytuj kod]

 • Jeżeli chcesz znaleźć informacje, najlepszym miejscem aby zacząć jest albo przeglądanie ze strony głównej, lub używanie pola wyszukiwania znajdującego się w prawym górnym rogu strony. (Uwaga: klikając przycisk "Przejdź" spowoduje przeniesienie do strony z dokładnie taką samą nazwą która została wpisana - jeżeli chcesz szukać poprzez słowa kluczowe, kliknij "Szukaj"!).
 • Jeżeli nie znalazłeś/łaś to czego szukałeś/łaś, pamiętaj że Terraria Wiki jest stworzona z artykułów zamieszczonych przez jej użytkowników - możliwe jest że po prostu jeszcze nikt nie pisał o tym temacie! Więc stwórz ją!
 • Jeżeli chcesz pomóc (prawdopodobnie znalazłeś/łaś temat który nie posiadał żadnej informacji gdy go szukałeś/łaś, a teraz wiesz o nim więcej), zrób to! Strona Mediawiki o edycji posiada podstawy na temat formatowania wiki, i możesz edytować każdą stronę poprzez kliknięcie w link "edytuj" znajdujący się nad każdą stroną (będziesz musiał/a być zalogowany/a aby móc zobaczyć ten link, lecz stworzenie konta jest łatwe i darmowe!). Jeżeli chcesz stworzyć nową stronę, po prostu wpisz jej imię w wyszukiwarce po lewej stronie i kliknij "Przejdź" - jeżeli ona nie istnieje, dostaniesz opcje aby edytować ją jako nową stronę.
 • Ciesz się odkrywaniem Terrari!

Inna Pomoc[edytuj kod]

Jeżeli potrzebujesz pomocy z czymś co jest związane z administracją wiki, skontaktuj się z sysop.