Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Rzadkość

Z Terraria Wiki
(Przekierowano z Rarity)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Rzadkość to statystyka dotycząca każdego przedmiotu w grze, która wskazuje pośrednio jaką wartość ma dany obiekt oraz jak trudno go zdobyć. Rzadkość przedmiotu w Terrarii wskazuje kolor jego nazwy, na przykład kiedy najeżdżasz na jego nazwę w ekwipunku. Rzadkość przedmiotu może zostać zmniejszona lub zwiększona maksymalnie o dwa poziomy dzięki modyfikatorom.

Każdy przedmiot o rzadkości białej lub szarej zostanie zniszczony w lawie (z kilkoma wyjątkami, np. Obsydian, Doniczki, Blok płomieni, Piekielny kwiat, and Nasiona piekielnego kwiatu).

  • Niektóre kolory rzadkości są dosyć zbliżone do siebie stąd łatwo o pomyłkę, jak choćby Zielony / Limonkowy.

Poziomy[edytuj | edytuj kod]

Poziom Kolor Opis
-1 Rarity Level: -1 Najniższy poziom. Bardzo niewiele przedmiotów ma ten poziom jako podstawowy, jednak "śmieci" z Wędkowania owszem: Puszka, Stary but i Wodorosty. Poziom ten jest głównie zarezerwowany dla obiektów o rzadkości Białej lub Niebieskiej ze słabymi modyfikatorami, np. Shameful Iron Broadsword. Przykład:
Rarity-negative.png
0 Rarity Level: 0 Przedmioty bez specjalnie ustawionej rzadkości lądują właśnie tutaj. Ten poziom posiada najwieksza część przedmiotów w grze. Znajdziemy tu meble; materiały do budowania, (Bloki,ściany); wczesne Narzędzia, Broń, i Pancerze zrobione z podstawowych rud metali bądź drewna; zwykłe składniki jak choćby Żel czy Zioła itp. Przedmioty te zostają niszczone przez lawę, z drobnymi wyjątkami. Przykład:
Rarity-0.png
1 Rarity Level: 1 Broń i pancerze wykonane z podstawowych rud, początkowe akcesoria, np. Jarzmo; także bronie niemożliwe do stworzenia, przykładowo Ball O' Hurt. Znajdują się tu również banery, trofea, maski i barwniki. Obiekty z tego bądź wyższego poziomu nie zostaną zniszczone w lawie. Przykład:
Rarity-1.png
2 Rarity Level: 2 Tu lądują głownie przedmioty nie do stworzenia za wyjątkiem kościanej zbroi, wyrzutni piasku, okularów przeciwsłonecznych, obsydianowej czaszki oraz gwiezdnej armaty. Przyklad:
Rarity-2.png
3 Rarity Level: 3 Broń i zbroje wykonane z materiałów piekielnych i dżunglowych. Niektóre rudy hardmodowe, składniki oraz niektóre strzały i śrut) także należą do tego poziomu. Przykład:
Rarity-3.png
4 Rarity Level: 4 Wczesne hardmodowe przedmioty, takie jak te możliwe do wykonania z rud hardmodowych. Przykład:
Rarity-4.png
5 Rarity Level: 5 Przedmioty hardmodowe z okresu przedplanterowego, włączając w to te z mechanicznych bossów, przykładowo miotacz ognia, Dao of Pow; zbroja z Hallowed'u oraz inne przedmioty wykonane z Hallowed'u. Przykład:
Rarity-5.png
6 Rarity Level: 6 Najrzadsze przedmioty dostępne przed Planterą, jak choćby Kosa śmierci i Ankh Schield. Przykład:
Rarity-6.png
7 Rarity Level: 7 Wszelkie przedmioty do zdobycia zaraz po Planterze czy Golemie, a także przedmioty z hardmodowej podziemnej dżungli. Chlorofitowe narzędzia i oręż, tarcza Ankh, klucz do świątyni oraz kilka obiektów z Mroźnego Księżyca. Przykład:
Rarity-7.png
8 Rarity Level: 8 Przedmioty dostępne późno po Planterze, włączając w to przedmioty dostępne w odświeżonychlochach. Obecnie lądują tu najsilniejsze przedmioty dostępne w Terrarii (stan na wersję 1.2.4.1). Bronie z biomowych skrzyń , obiekty dostępne podczas Mroźnego Księżyca i Dyniowego Księżyca; to co upuszcza Książe Fishron; grzybkowe, żukowe, widmowe zestawy zbroi; Terra Blade; wszystkie wierzchowce za wyjątkiem wózka. Przykład:
Rarity-8.png
9 Rarity Level: 9 Do tego poziomu należą przedmioty rangi Limonkowej i Żółtej, które posiadają dobre modyfikatory. Ogólnie przedmioty, które da się zdobyć nie należą domyślnie do tego poziomu, jednak niedostepne przedmioty developerów owszem. Przykład:
Rarity-9.png
- Rarity Level: Quest Specjalny poziom dla "przedmiotów z zadań", które później wręczamy wędkarzowi. Przedmioty te możemy zdobyć tylko podczas wykonywania danego zadania; są bezużyteczne w innych przypadkach. Przykład:
Rarity-quest.png