Bliźnięta

Z Terraria Wiki
(Przekierowano z The Twins)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bliźnięta
The Twins.png
Statystyki
Typ
Upuszczane przedmioty
Monety10 Gold Coins
Dźwięki

Bliźnięta to wersja Hardmode Oka Cthulhu. Mogą być wezwane w nocy za pomocą Mechanicznego Oka i muszą zostać pokonane przed wschodem słońca, inaczej znikną.

Oboje oczu mają swój własny, indywidualny licznik życia i oba muszą być zabijane w celu pokonania bossa. Oko z czerwoną tęczówką, Retinazer, strzela purpurowymi laserami i lata po jednej stronie powyżej gracza. Spazmatism, z zieloną tęczówką, rzuca piłki wykonane z Przeklętych Płomieni i lata na wysokości gracza.

Podobnie jak Oko Cthulhu, będą przekształcać gdy ich stan zdrowia spadnie do połowy. Retinazer staje się mechanicznym okiem z laserowym emiterem, podczas gdy Spazmatism staje się mechanicznymi ustami. Retinazer zacznie strzelać laserami szybciej i zadaje więcej szkody, i zyskuje zdolność do strzelania szybkim ostrzałem laserów. Spazmatism zacznie aktywnie gonić graczy i ciągle rzucać Przeklęte Płomienie, w sposób podobny do miotacza ognia; płomienie mogą zadać Cursed Inferno Debuff do uczestników i zająć wysokie szkody.

Retinazer (First Form)
Retinazer.png
Statystyki
Typ
Enemy
Typ AIRetinazer AI
Siła ataku20 eye laser
50 melee
Maksymalne Życie24000
Punkty obrony10
Dźwięki
Spazmatism (First Form)
Spazmatism.png
Statystyki
Typ
Enemy
Typ AISpazmatism AI
Siła ataku25 cursed flame
50 melee
Maksymalne Życie24000
Punkty obrony10
Dźwięki
Retinazer (Second Form)
Retinazer (Second Form).png
Statystyki
Typ
Enemy
Typ AIRetinazer AI
Siła ataku25 death laser
20 death laser (rapid fire)
75 melee
Maksymalne Życie12000/24000
Punkty obrony25
Dźwięki
Spazmatism (Second Form)
Spazmatism (Second Form).png
Statystyki
Typ
Enemy
Typ AISpazmatism AI
Siła ataku30 eye fire

75 melee
Maksymalne Życie12000/24000
Punkty obrony35
Dźwięki

Strategia

Bliźniaki przed zdobyciem Megasharka wydają się być trudnym przeciwnikiem. Gatligator nie jest zbyt skuteczną bronią na The Twins ze względu na swój duży rozrzut. Najprostszą metodą jest użycie Crystal Bullets przy pomocy Clockwork Assault Rifle, zdobytym na Wall of Flesh. Pierwsza walka z nimi jest męcząca i z reguły trwa większość nocy. Należy posiadać Adamantite Set, mile widziane są już buffy typu Iron Skin czy Regeneration Potion.

Aby mieć stuprocentową pewność, że się pokona Bossa, warto ustawić platformę o długości ok. 300 bloków z dwoma piętrami (WAŻNE: dolne piętro powinno być zbudowane z bloków, a nie platform, aby przypadkowo z niej nie spaść). Co 40 bloków warto ustawić ognisko i lampę z serduszek, aby przyspieszyć regenerację zdrowia. Crystall Necklace, Charm of Myths i Ranger Emblem są niezbędne, aby pokonać The Twins bez większych nerwów.

Należy przyzwać bossa stojąc na platformie, a następnie biegać w jedną stronę do końca, a potem zawrócić i w drugą stronę, i tak na przemian. Warto eleminację bossów rozpocząć od Spazmatisma, gdyż w pierwszej formie pluje zielonymi kulami ognia, a w drugiej na przemian zieje ogniem i próbuje dorwać gracza jak Eye of Cthulhu, z tym, że porusza się znacznie szybciej i robi to 6 razy, a nie tylko 3. Po jego pokonaniu Retinazer nie jest już wymagającym przeciwnikiem, zwłaszcza, że jego ataki odbierają tylko kilka HP.

Po zdobyciu Megasharka i Chlorophyte Bullets walka z nimi trwa dwie minuty, a jej szybko zależy od tego, czy naboje będą same się naprowadzać na Spazmatisma.