Zaćmienie Słońca

Z Terraria Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Stub.png Ten artykuł jest zalążkiem!
Ten artykuł to dopiero zalążek. Jeśli chcesz, możesz pomóc Terraria Wiki i rozszerzyć go


Potwory i dropy

Potwory

Reaper.png Reaper
Swamp Thing.png Swamp Thing
Vampire.png Vampire
Eyezor.png Eyezor
Frankenstein.png Frankenstein

Dropy z potworów

wypada z Reaper

wypada z Swamp Think i Frankenstein

wypada z Eyezor

wypada z vampira

Zaćmienie Słońca

Wydarzenie dodane w wersji 1.2 objawiające się tylko podczas trybu Hardmode. Ma bardzo małą szansę na wystąpienie (3,33%). Wydarzenie to objawia się zaraz po tym, gdy rozpoczyna się dzień wiadomością na zielono: ,,A solar eclipse is happening!" i wtedy przez cały dzień jest nawet ciemniej niż w nocy. Słońce nie świeci w ogóle, przenikają małe promyczki, czego są dowodem dwa okręgi koloru pomarańczowo - żółtego idące na niebie w stronę wschodnią od zachodu. Oto 5 typów potworów spawnujących się tylko podczas Zaćmienia Słońca:

Reaper: Posiada 300 HP, lata i przechodzić przez bloki jak Writher.

Swamp Thing: Posiada 350 HP, może bardzo szybko chodzić.

Vampire: Posiada 500 HP, na początku ma formę nietoperza, blisko gracza zmienia się w wampira-człowieka. Bardzo szybko lata i chodzi. Dropi Broken Bat Wing.

Frankenstain: Posiada 220 HP, bardzo podobny do zwykłego Zombie, posiada również te same umiejętności co Zombie, z tym że silniejszy.

Eyezor: Posiada 1000 HP, posiada dużą odporność na odrzut, oraz laser strzelający z oka.

Unikalne dropy

  • Broken Hero Sword (od Bagniste "coś" i Frankenstaina), materiał w tworzeniu True Excalibur, True Night's Edge, oraz Terra Blade.
  • Death Sickle (od Reapera), typ broni bezpośredniej, zadaje 57 obrażeń.
  • Broken Bat Wing (od Vampire), materiał w stworzeniu Skrzydeł Nietoperza (Bat Wings).
  • Moon Stone (od Vampire), typ akcesoria, w nocy zwiększa wszystkie atrybuty.

Porady

Niesłychanie szybko oraz efektownie można zebrać drop z Solar Eclipse podczas farmienia za pomocą lawy. Wówczas możemy razić moby, które jednocześnie otrzymują obrażenia od lawy.

Im szybciej będziemy zabijać potwory podczas SE, tym więcej się ich pojawi - co przełoży się na większe szanse uzyskania unikalnego dropa. A starać się warto, ponieważ Broken Hero Sword jest niezbędny do scraftowania najpotężniejszego miecza w grze (Terra Blade), a Death Sickle jest bronią meelee, która jednocześnie jest w stanie zadawać obrażenia przez ściany za pomocą wyrzucanych przez nią małych fioletowych kos.

Uzdolniony gracz może zarobić na tym wydarzeniu nawet 2 platynowe monety!

Jeśli nie jest się przygotowanym, dobrze jest uciec w podziemia lub kosmos, tam potwory z owego wydarzenia nie będą się spawnowały.

Błędy